Podniesiona i wygładzona twarz dzięki niciom liftingującym
Nici liftingujące są jednym ze sposobów niechirurgicznego liftingu twarzy. Skóra oraz tkanki miękkie wraz z wiekiem tracą swoją jędrność, przez co owal twarzy staje się rozmyty i coraz bardziej widoczne stają się wszelkie oznaki starzenia. Nici do twarzy umieszczane są podskórnie i stanowią swego rodzaju rusztowanie dla skóry oraz tkanek miękkich. Dzięki temu zostają one podniesione, a to powoduje poprawę kształtu twarzy i jej ogólne odmłodzenie.
Nici liftingujące sprawdzą się w przypadku pojawiających się z wiekiem zaburzeń owalu twarzy, występowaniu „chomiczków” i drugiego podbródka. Wykorzystywane są również do uniesienia opadających powiek i brwi oraz wygładzenia wiotkiej skóry twarzy i szyi.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się kilka różnych rodzajów nici liftingujących aplikowanych przy pomocy rozmaitych metod.
Nici liftingujące PDO – zaliczają się do nici wchłanialnych, które stopniowo ulegają rozłożeniu, zwykle w czasie 6 do 8 miesięcy. Nici liftingujące PDO stymulują tkanki do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Wykorzystuje się również nici PDO na opadające powieki, co umożliwia znaczne odmłodzenie tej okolicy. Nici liftingujące PDO mogą posiadać haczyki, które zakotwiczają się i pozwalają na podniesienie opadających tkanek - taki typ nici służy przede wszystkim unoszeniu struktur twarzy. Nici z haczykami są również grubsze od tych rewitalizujących (bez haczyków). Nici liftingujące PDO bez haczyków służą pobudzaniu syntezy kolagenu i elastyny, a więc zaliczają się do nici rewitalizujących.
Nici liftingujące APTOS – nici wchłanialne, które umożliwiają wygładzenie i rewitalizację skóry, stosowane przy lekkich oraz umiarkowanych oznakach starzenia się. Zawierają kwas polimlekowy, ale mogą być także wzbogacone o kwas hialuronowy. Nici na twarz wykorzystywane są w celu poprawy konturu twarzy czy redukcji tzw. chomików. Bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku występowania obwisłej skóry w okolicy szyi (tzw. indycza szyja). W połączeniu z zabiegiem liposukcji/lipolizy laserowej LAL możliwe jest usunięcie tkanki tłuszczowej i podniesienie oraz napięcie skóry. Nici liftingujące APTOS występują w wersji z haczykami - do podniesienia skóry oraz gładkich-nici armirujących, które stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Nici liftingujące armirujące APTOS umożliwiają stworzenie podskórnego stelażu w obszarach, w których skóra jest wiotka. Nici, które są bioabsorbowalne, zostają umieszczone podskórnie w tkance miękkiej. Wzmacniają tkanki i silnie stymulują je do przebudowy.
Nici liftingujące PLLA (kwas polimlekowy) – nici do korekty obwisłej twarzy wykonane są z kwasu polimlekowego, który pobudza syntezę włókien kolagenu. Podobnie jak nici liftingujące PDO, kwas polimlekowy ulega stopniowemu rozpuszczeniu, co w tym przypadku trwa zwykle około 1,5 roku. Kwas polimlekowy nie powinien być stosowany pod oczy ze względu na ryzyko jego przemieszczenia, mogą pojawić się również obrzęki a dodatkowo jest on silnym stymulatorem i efekt podania kwasu polimlekowego pod oczy jest nieprzewidywalny.
Nici na twarz Spring Threads - lifting z ich użyciem Spring Threads służy podciągnięciu oraz podwieszeniu opadających tkanek. Jest to możliwe dzięki rusztowaniu dla skóry, które tworzą haczykowate nici Spring Threads. Zabieg pozwala na poprawienie konturu twarzy i napięcie skóry, a uzyskany efekt utrzymuje się kilka lat. Procedura jest w pełni odwracalna Nici na twarz Spring Threads najlepiej sprawdzają się do podniesienia opadniętych policzków, chomików, poprawienia napięcia skóry szyi.
Nici Serdeva – metoda z wykorzystaniem nici Serdeva polega na podskórnej aplikacji, która pozwala przemieścić oraz zamocować tkanki w taki sposób, aby poprawić kształt wybranych części twarzy. Nici Serdeva są polecane zwłaszcza do podniesienia opadających brwi, uwypuklenia policzków oraz do likwidacji fałdów nosowo- łzowych. Aplikacja nici liftingujących Serdeva nie wymaga wykonania nacięć czy użycia pełnego znieczulenia i nie pozostawia po sobie blizn. Efekty są trwałe, ale podobnie jak w przypadku nici na twarzy Spring Threads procedura jest także w pełni odwracalna.
Od wybranej techniki aplikacji zależy to, jak konkretnie wygląda zabieg. Nici liftingujące są wprowadzane podskórnie na określoną głębokość przy pomocy specjalnych kaniul. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest znieczulana miejscowo, dzięki czemu cała procedura nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Liczba aplikowanych nici liftingujących oraz ich rodzaj jest ustalany podczas konsultacji i dopasowywany do potrzeb każdego klienta. Zabieg wprowadzania nici liftingujących jest mało inwazyjny i ma wysoki profil bezpieczeństwa.
Nici stosowane na twarz przynoszą pierwsze efekty w zasadzie zaraz po wykonanym zabiegu. Z czasem skóra stymulowana do naturalnej odbudowy zaczyna produkować włókna kolagenowe i elastynowe, które poprawiają jej jędrność. Skóra po zabiegu z użyciem nici liftingujących staje się gęstsza i lepiej odżywiona. Poprawia się owal twarzy, poszczególne struktury mogą również zostać podkreślone i podniesione (szczególnie w przypadku nici Serdeva), skóra jest bardziej napięta, zniwelowany zostaje podwójny podbródek czy tzw. chomiczki. Długość utrzymywania się efektów zabiegu z użyciem nici liftingujących zależy od ich rodzaju - od kilku miesięcy do kilku lat.
Nici stosowane na twarz są bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, który można wykonywać przez cały rok. Po aplikacji nici liftingujących przez około 2 tygodnie należy spać na plecach, nie wykonywać masażu w obrębie twarzy, zabiegów stomatologicznych oraz nie uprawiać sportów, które mogą wiązać się z urazem w miejscu zabiegowym. Należy również unikać pokarmów wymagających intensywnego gryzienia.
Zabieg | Cena: |
---|---|
Metoda Serdev | 3.000 - 9.000 zł |
Spring threads | 3.000 - 9.000 zł |
Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, jeśli masz pytania, potrzebujesz umówić wizytę, konsultacji, zarejestrować zabieg po konsultacji, lub potrzebujesz naszej pomocy po zabiegu.
Kreuj swoje naturalne piękno razem z nami
© Gumkowski 2024