GUMKOWSKI
GUMKOWSKI

+48 510 08 00 55

kontakt@drgumkowski.pl

Laserowe usuwanie żylaków

Pożegnaj się z uczuciem ciężkich nóg i widocznymi zmianami naczyniowymi

Usuwanie żylaków laserem – na czym polega?

Laseroterapia to nowoczesna metoda usuwania żylaków, która polega na obkurczeniu, a następnie zamknięciu światła zmienionego żylakowo naczynia żylnego przy pomocy wiązki światła lasera. Ablacja laserowa żylaków jest małoinwazyjną metodą o wysokiej skuteczności. Pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt wizualny, dzięki czemu zmiany naczyniowe przestają być widoczne.

Leczenie żylaków laserem przeprowadzane jest na:

  • dużych zmianach żylnych, takich jak żylaki kończyn dolnych oraz krocza,
  • drobnych zmianach na twarzy i kończynach oraz wszelkich malformacjach naczyniowych.

Warto przy tym mieć na uwadze, że żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Problem ten - zwłaszcza w przypadku dużych zmian żylnych - wiąże się z występowaniem dyskomfortu w obrębie kończyny, bólu, pieczenia a także obrzęków.

Laserowe leczenie żylaków – przebieg zabiegu

Operacja laserowa żylaków kończyn dolnych polega na wprowadzeniu światłowodu do żyły. Za sprawą wiązki laserowej i emitowanej przez nią energii cieplnej dochodzi do zamknięcia zmienionej żylakowo żyły. Laserowe zamykanie żylaków odbywa się w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg jest zwykle bezbolesny. Procedura trwa zwykle do około godziny, choć czas operacji uzależniony jest przede wszystkim od wielkości oraz ilości zmian naczyniowych.

Drobne zmiany naczyniowe (tzw pajączki) na skórze kończyn dolnych i twarzy usuwane są laserem naczyniowym. Z pomocą tego lasera usuwane są: drobne naczynka, wszelkie powierzchowne malformacje naczyniowe - między innymi naczyniaki płaskie i jamiste, a także z jego użyciem redukuje się rumień. Energia cieplna emitowana przez wiązkę lasera zostaje pochłonięta przez hemoglobinę i w efekcie dochodzi do koagulacji naczyń poddawanych laseroterapii. Z czasem rozszerzone naczynka ulegają zanikowi. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów.

Usuwanie żylaków laserowo – przeciwwskazania do zabiegu

Operacja laserowa żylaków jest przeciwwskazana w przypadku występowania:

  • zaburzeń krzepliwości krwi,
  • nieuregulowanego nadciśnienia tętniczego,
  • skaz krwotocznych,
  • ropnych infekcji skóry oraz śluzówek,
  • cukrzycy o powikłanym przebiegu,
  • aktywnego procesu nowotworowego i terapii nowotworowej (radio-, chemioterapia).

Usuwanie żylaków laserem nie jest też wykonywane u kobiet w okresie ciąży. Podczas konsultacji wstępnej poinformuj lekarza szczegółowo o Twoim stanie zdrowia, aby mógł na tej podstawie podjąć decyzję o kwalifikacji do zabiegu.

Laserowa operacja żylaków – rekonwalescencja po zabiegu

Po laserowym leczeniu żylaków należy unikać forsownej aktywności fizycznej, solarium, sauny, długich i gorących kąpieli. Konieczne jest stosowanie preparatów o charakterze natłuszczającym oraz kremów z filtrem. U osób po zabiegu usuwania żylaków mogą pojawić się lekkie obrzęki czy zaczerwienienia, które mają charakter przejściowy. Efekty laseroterapii drobnych żylaków widoczne są po wchłonięciu naczynek, czyli najwcześniej po upływie około 3-4 tygodni. W przypadku laserowego zamykania naczynek w obrębie twarzy zaraz po zabiegu należy powstrzymać się od wykonywania makijażu a przez kolejne dni stosować kremy, które wspomagają regenerację skóry. Podobnie jak w przypadku większych zmian, konieczne jest unikanie intensywnych ćwiczeń oraz podejmowania innych czynności związanych z przegrzewaniem skóry.

Usuwanie żylaków laserem – cena

Na stronie internetowej Kliniki w zakładce cennik znajdziesz szacunkowy koszt laserowego usuwania żylaków. Cena zabiegu zależna jest jednak od wielkości i ilości usuwanych naczynek, dlatego po konsultacji wstępnej uzyskasz pełną informację dotyczącą kosztów leczenia.

Inne metody usuwania żylaków

  • Skleroterapia piankowa (metoda Tessariego) – zabieg usuwania żylaków polega na podaniu dożylnie leku w postaci pianki. Jest to nieinwazyjna i prawie bezbolesna metoda leczenia żylaków, która nie pozostawia po sobie blizn. Ilość sesji niezbędnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu jest kwestią indywidualną.

  • Skleroterapia - przy pomocy cienkich igieł wprowadza się do świata zmienionych żył odpowiedni preparat. W wyniku jego działania dochodzi do zarośnięcia i zwłóknienia żyły a w efekcie do zaniku jej widoczności. Zabieg usuwania żylaków tą metodą również jest małoinwazyjny i nie wiąże się z powstawaniem blizn.

  • Leczenie operacyjne – wykonywane przede wszystkim u pacjentów z rozległymi i znacznymi zmianami naczyniowymi. Polega na usunięcia niesprawnych żył w trakcie zabiegu chirurgicznego, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ta metoda usuwania żylaków wiąże się z dłuższym procesem rekonwalescencji pozabiegowej w porównaniu do innych metod leczenia.

  • Metoda klejenia żył – klejem jest specjalna mieszanka składników przeznaczonych do użytku wewnątrznaczyniowego, którą podaje się poprzez specjalny dozownik. W wyniku zastosowania tej metody usuwania żylaków dochodzi do sklejenia żył i późniejszego ich zwłóknienia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a sama procedura klejenia trwa zwykle kilkadziesiąt minut.

Bibliografia: Marosa, H. Kornobis, A. Patofizjologia rozwoju żylaków oraz wybrane metody ich leczenia – aktualny stan wiedzy. Postępy Farmakoterapii 2009, tom 65, nr 2, s. 88-92. Neubauer-Geryk, J., Bieniaszewski, L. Przewlekła choroba żylna – patofizjologia, obraz kliniczny i leczenie. Choroby Serca i Naczyń 2009, tom 6, nr 3, 135–141. Quote

Laserowe usuwanie żylaków - cena zabiegu:

ZabiegCena
Laserowe usuwanie żylaków2.000 - 8.000 zł
Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, jeśli masz pytania, potrzebujesz umówić wizytę, konsultacji, zarejestrować zabieg po konsultacji, lub potrzebujesz naszej pomocy po zabiegu.

Umów się teraz
GUMKOWSKI

Kreuj swoje naturalne piękno razem z nami

© Gumkowski 2024

Kontakt

Adresa:

ul. Kazimierzowska 43, 02-572 Warszawa

Regulamin serwisuPolityka prywatnosci