Pozbądź się krępujących problemów dzięki prostemu zabiegowi
Nawet u 35% procent kobiet w starszym wieku i do 14% kobiet młodszych występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu. Określa się je jako mimowolne – mimo prób kontroli – gubienie moczu w trakcie aktywności fizycznej, kaszlu, kichania czy nawet zmiany pozycji. Przyczyną problemów z nietrzymaniem moczu bywa ciąża i poród, stan po menopauzie oraz występowanie u pacjentki nadmiernej masy ciała czy utrata funkcji mięśniowej dna miednicy. Nietrzymanie moczu może mieć również charakter naglący, kiedy to wyciek poprzedzony jest uczuciem parcia, ale opanowanie potrzeby oddania moczu nie jest możliwe. Zdarza się, że mamy do czynienia z dwoma tymi typami jednocześnie. Bez względu na klasyfikację nietrzymania moczu, jest to niewątpliwie spory problem, z którym wiąże się poczucie wstydu. Wiele kobiet borykających się z nietrzymaniem moczu ogranicza z tego powodu swoją aktywność społeczną. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi likwidujące nietrzymanie moczu, które pozwalają uporać się z tym problemem.
Leczenie nietrzymania moczu laserem polega na wykorzystaniu odpowiednio dobranej wiązki laserowej, która oddziałuje na błonę śluzową, co skutkuje zwiększeniem aktywności fibroblastów oraz zdolności produkcji kolagenu. Przekłada się to na wzmocnienie ścianki pochwy i ujścia cewki moczowej. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Kluczowe w nim jest dobranie właściwej wiązki, aby zabieg laserowy na nietrzymanie moczu był skuteczny, a jednocześnie nie doszło do uszkodzenia ciągłości naczyń krwionośnych, ściany pęcherza moczowego czy cewki moczowej. Stąd tak ważne jest wybranie doświadczonego specjalisty, który bezpiecznie wykona taki zabieg laserowy na nietrzymanie moczu.
Leczenie nietrzymania moczu laserem – przeciwwskazania
Przeciwwskazania do wykonania laserowego leczenia nietrzymania moczu obejmują:
W trakcie wstępnej konsultacji specjalista zapyta Cię o wszelkie Twoje choroby i dolegliwości. Ważne, aby udzielić mu możliwie obszernych odpowiedzi, by mógł wykluczyć występowanie przeciwwskazań do operacji likwidującej nietrzymanie moczu.
Laserowe zabiegi likwidujące nietrzymanie moczu nie wymagają od pacjentki przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu możliwy jest powrót do codziennych czynności, natomiast przez okres do dwóch tygodni należy powstrzymywać się od stosunków seksualnych, unikać dźwigania oraz korzystania z basenu, sauny czy długich kąpieli w wannie. Tuż po zabiegu może pojawić się wodnista lub krwista wydzielina z pochwy czy uczucie występowania obrzęku w jej obrębie. Warto zatem w tym czasie zabezpieczać bieliznę podpaską. Po zabiegach likwidujących nietrzymanie moczu zaleca się także regularne wykonywanie ćwiczeń stymulujących mięśnie Kegla. Ostateczne rezultaty zabiegów na nietrzymanie moczu widoczne są po wykonaniu kilku sesji laserowych.
Bibliografia: Kurowska, E. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. [w:] Uchman-Musielak, M. (red.) Ginekologia plastyczna. Wydawnictwo Lekarskie PZWL Warszawa 2016, s. 149-153. Dębiński, P. Niezgoda, T. Klasyfikacja nietrzymania moczu i sposoby leczenia. Przegląd Urologiczny 2014/5 (87). u zabiegowi
Zabieg | Cena |
---|---|
Laserowe leczenie nietrzymania moczu | 1.000 zł |
Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, jeśli masz pytania, potrzebujesz umówić wizytę, konsultacji, zarejestrować zabieg po konsultacji, lub potrzebujesz naszej pomocy po zabiegu.
Kreuj swoje naturalne piękno razem z nami
© Gumkowski 2024